logoagro11

Gospodarstwo agroturystyczne „Owocowy Raj nad Zalewem” istnieje od 2009 roku Znajduje się w miejscowości Modła Kolonia (8 km od Konina) tuż nad zalewem na rzece Powie. Właścicielem jest Elżbieta Nowak, córka Małgorzaty i Andrzeja Pomocka, która wraz z mężem Maciejem kontynuuje rodzinną tradycję sadowniczą. Ośmiohektarowe gospodarstwo jest w większości stanowią sady wiśniowe, czereśniowe, śliwowe i gruszowe.

Pomysł na agroturystykę powstał w głowie Małgorzaty już dawno temu, ale dopiero rok 2009 przyniósł wymarzone zmiany. Początkowo goście mieli do dyspozycji drewniany dom z czasów drugiej wojny światowej, który przetrwał w stanie idealnym. Dom ze starymi meblami, z duszą, z ciekawą historią, a przede wszystkim z ciepłem gospodarzy sprawił, że o Owocowym Raju usłyszała Wielkopolska. Pod koniec roku 2011 Gospodarstwo zajęło pierwsze miejsce w konkursie organizowanym na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce.

Rok 2012 był w naszym gospodarstwie potrójnie uroczysty. Pierwszą ważna chwilą był majowy ślub Eli. Goście Eli i Macieja byli  pierwszymi gośćmi w nowo otwartym budynku agroturystyki, który nazwano Rafą. Oddanie tego budynku to drugie z istotnych wydarzeń 2012 roku. Wyremontowano go do wyłącznej dyspozycji gości i tam przeniesiono agroturystyczną działalność .

Trzecim, równie istotnym wydarzeniem 2012 roku, był udział agroturystyki w konkursie „Miejsca z klimatem”. We wrześniu gospodarstwo otrzymało certyfikat „Miejsca z klimatem”, co oznacza, że jest przyjazne środowisku. Jest to kolejna nagroda, którą otrzymaliśmy, i dzięki, której odczuwamy satysfakcję, gdyż są doceniane wysiłki naszej pracy.

Dotacje 2014

Dotacje 2014

Motywuje nas to z podwójną siłą- rok 2013 wykorzystaliśmy na przygotowania, aby w 2014 wzbogacić agroturystykę o nowe atrakcje i nowe, brakujące wyposażenie w budynku. Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej powstała chata grillowa, zadaszenie nad tarasem, tężnia, grill ogrodowy wraz zadaszeniem, utwardzono część podwórza, doprowadzono internet do Rafy, zakupiono szachy ogrodowe, rowery, kajaki, stół tenisowy, telewizor, lodówkę, kosze na śmieci, hamak, leżaki, stół piłkarzyki,  meble ogrodowe oraz koce.

Koniec roku 2014 to też wyższy poziom kucharzenia w Owocowym Raju. Najpierw gospodarstwo przystąpiło do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Później Małgorzata zdobyła II nagrodę w konkursie Kulinarne Rarytasy Wielkopolskiej Agroturystyki za swój popisowy dodatek np. do mięs-marynowane czereśnie w occie winnym. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy aby skosztowali dlaczego kapituła tak nas wyróżniła;)

Wszystko po to aby pobyt w agroturystyce był jak najciekawszy i aby zabrać stąd piękne wspomnienia. Z przyjemnością będziemy witać gości w naszych progach. Liczymy, że każdy może odnaleźć tu kawałek swojego Owocowego Raju.